Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8461553



*

nr 846 1553


Anders Fogelin

(1933-1982), Sverige


Anders Fogelin (1933-1982), signed, 33x41,


MIXED MEDIA, Anders Fogelin (1933-1982), signerad, 33x41


Fogelin studied at the Academy of fine arts.

Estimate:

500

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday September 16 2013
at 19:54:57


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/9 12:40:27 1      250 kr
16/9 14:06:40 2      250 kr
16/9 14:07:22 2      Vinnande bud
16/9 19:49:36 3      350 kr



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Anders Fogelin

Fogelin studied at the Academy of fine arts.

Read more about Anders Fogelin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders fogelin blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr